Załamanie pogody 28/29-03-2018 (relacja na żywo)

01:30 -> Strefa opadów jest na granicy Wielkopolski z województwem lubuskim. Właśnie w lubuskim pada w tej chwili najmocniej. Wkrótce rozpada się i w Wielkopolsce. Tam gdzie spadnie śnieg warunki drogowe będą bardzo trudne. Dodatkowo wiatr wieje w porywach 40-50 km/h.

00:10 -> Umiarkowane opady dotrą również do Wielkopolski. Na północ od rz. Noteć będzie padać śnieg. W centralnej Wielkopolsce deszcz ze śniegiem. Na południe od Poznania częściej będzie to deszcz. Oczywiście nie wyklucza się też opadów śniegu w centralnej Wielkopolsce ale prawdopodobieństwo stałych opadów jest niższe a na południu regionu wręcz zerowe. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy Wielkopolski od 6 do 10 cm. Wysokość opadów w Poznaniu do 10 mm. Temperatura zróżnicowana. Na północy regionu od -2 do 0 stopni. W centrum około 2-3 stopni. Na południu Wielkopolski od 3 do 5 stopni. Wszędzie umiarkowany a chwilami dość silny wiatr. Na północy zawieje i zamiecie śnieżne.

23:40 -> Front okluzji wchodzi do zachodniej Polski. Na razie opady nie są intensywne. Wzmaga się wiatr. Jego porywy osiągają obecnie do 40 km/h.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne, Ostrzeżenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.